1396/10/19 سه‌شنبه

دادستان نظامی استان تهران:

دادسرای نظامی، حمایت از بسیج و آمران به معروف را وظیفه ذاتی خود می داند

دادستان نظامی استان تهران تأکید کرد: دادسرای نظامی، حمایت از بسیج و آمران به معروف را وظیفه ذاتی خود می داند.

دکتر غلامعباس ترکی در همایش «بسیج، اقتدار، قانون مداری و رعایت حقوق شهروندی» با اشاره به برخی از خصوصیات بسیج از نظر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری گفت: اهمیت بسیج در وقوع انقلاب و تداوم آن، موضوعی مهم و غیرقابل انکار است.
ادامه داد: به دلیل همین اهمیت بالاست که موضوع افزایش سطح آگاهی و مهارت در حوزه های ماموریتی و حفظ و ارتقای روحیه انقلابی بسیج در کانون توجه قرار می‌گیرد و همه ما در مقابل این مسائل مسئول هستیم.

وی با تأکید بر اینکه دادسرای نظامی، حمایت از بسیج و آمران به معروف را وظیفه ذاتی خود می داند، تصریح کرد: عملاً این موضوع را سرلوحه اقدامات خود قرار داده ایم و آنچه در دادسرای نظامی از جهت تخلفات و شکایات مردم از بسیج با آن مواجهیم بسیار ناچیز و اندک است و این نشان دهنده سلامت و اتقان کار بسیج است.

ترکی افزود: در این پرونده ها هم اکثراً سوء استفاده ای به چشم نمی خورد بلکه ضعف آموزش دیده می شود.

دادستان نظامی استان تهران در بخش دیگری از صحبت هایش دشمن شناسی را از نکات مورد توجه مقام معظم رهبری برشمرد و اضافه کرد: اگر استکبار تا دیروز در خفا و مزورانه دشمنی می‌کرد امروز دارد بی‌شرمانه بحث حمایت از اغتشاش گران را مطرح می‌کند و در سند امنیت ملی آمریکا مقابله با نظام ما به صراحت ذکر شده است.
وی ادامه داد: ما باید تهدیدات جدید و تهدیدات آینده را رصد کنیم و رمز بقا و نیروی حافظ جمهوری اسلامی در این مسیر، بسیج است.
این مقام قضایی گفت: دشمن در تقویت داعش و موج سواری بر روی برخی از هنجارشکنی‌ها هم شکست خورد اما باید ببینیم که در پسا داعش و پسا اغتشاش چه می‌خواهد انجام دهد.
وی با اشاره به نا آرامی های اخیر از همه نیروهای عمل کننده به خصوص بسیج تشکر کرد و گفت: دشمن در اغتشاشات اخیر، دنبال کشته سازی و افزایش تنش بود اما موفق نشد که این نشاندهنده حسن تدبیر همه نیروها بود.

وی بر اعمال مراقبت های لازم در اجرای مأموریت های بسیج تأکید کرد و گفت: بعد از سرقت‌های خرد، نزاع بالاترین فراوانی جرم را در کشور دارد و این هم نشان دهنده کاهش آستانه تحمل مردم است لذا در مواجهه با مردم باید با تدبیر و مدارا وظایفمان را انجام دهیم و ناراحتی و تکدر خاطر آنان را فراهم نسازیم.
ترکی تأکید کرد: بسیج برای شناخت و اتخاذ راهبردهای مشخص برای مقابله با تهدیدات، گوش به فرمان مقام معظم رهبری هوشیاری خود را بالا ببرد و ضمن در نظر داشتن رضایتمندی و اعتماد به مردم و با مظاهر فساد قاطعانه برخورد نماید.

دادستان نظامی استان تهران، مقابله با نفوذ را از تاکیدات مقام معظم رهبری برشمرد و افزود: مانند هر دستگاهی، احتمال نفوذ در بدنه بسیج هم وجود دارد پس باید به مبحث جذب در بسیج هم توجه شود؛ البته ما مخالف جذب حداکثری نیستیم اما نباید از کنار این تهدید هم به سادگی گذشت.

ترکی با اشاره به حساسیت جذب نیروی انسانی در بسیج گفت: برای مثال، افراد معدودی که تنها با هدف کسر خدمت سربازی یا گرفتن برخی گواهی های خاص به بسیج می آیند بعداً مجموعه را دچار مشکل می‌کنند.

دادستان نظامی استان تهران به نظارت بر پست های ایست و بازرسی تاکید کرد و گفت: مردم می‌دانند که شما برای تأمین امنیت زحمت می کشید لذا به نحوه برخورد نیروها با مردم توجه نمایید و به یک استانداردسازی در رفتار و ماموریت ها برسید.

وی توجه به مسائل ترافیکی و شهری در برقراری پست های ایست و بازرسی را ضروری دانست و گفت: نقطه ایی برای ایست و بازرسی انتخاب شود که ایجاد ترافیک و نارضایتی برای شهروندان نکند.
گفتنی است که همایش «بسیج، اقتدار، قانون مداری و رعایت حقوق شهروندی» به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران و با حضور فرمانده سپاه محمد رسول ا... (ص) تهران بزرگ و جمعی از فرماندهان حوزه های بسیج این استان برگزار شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما