1396/11/23 دوشنبه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خطاب به ضابطان:

دلیلی ندارد که بی جهت برای مردم مشکل ایجاد کنیم

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی سر زده از سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم بازدید کرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با حضور در محل کار قضات و کارمندان، ضمن تشکر از خدمات آنان، دستورات لازم را جهت رفع کمبودهای شعب صادر کرد و به نصیحت و ارشاد چند متهم پرداخت.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی سپس با حضور در کلاس آموزش ضابطان در این سازمان اظهار داشت: ضابطان جایگاه مهم خود را در قانون بشناسند و از شروع کشف جرم و تا خاتمه آن، فعالانه حضور داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به جایگاه ضابطان در قانون آئین دادرسی کیفری گفت: اگر به محتوای قانون نگاه کنید ضابط از زمان کشف جرم تا تحقیقات اولیه و بعد ازآن همپای قاضی نقش دارد.
وی بر قانون‌مندی ضابطان تأکید کرد و گفت: طوری عمل کنید که هنگام اجرای مأموریت، مردم از شما حمایت کنند، معنا ندارد که ضابط، سلیقه ای عمل کند؛ در تمام مسیر تحقیق مراقب باشید و مسائل را همانطورکه هست گزارش نمائید.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه هیچ دلیلی ندارد که بی خود و بی جهت برای مردم مشکل ایجاد کنیم، اظهار داشت: ضابط هر جا ندانست که اصل برائت حاکم است یا خیر، حق ندارد به فرد مظنون شود تا بعد جرم را ثابت کند.
حجت الاسلام بهرامی با تأکید بر مستند و مستدل بودن ادله جرم اظهار داشت: ضابطان آنچه را که مشاهده می کنند گزارش دهند و از مدار استقلال خارج نشوند و بی طرف باقی بمانند.
این مقام قضایی بر رعایت دقیق حقوق شهروندی در برخورد با مردم و متهمان تأکید کرد و گفت: هنگام مراجعه به منازل افراد، مجوز و حکم قانونی خود را نشان دهید تا مردم بدانند که مأمور قانون هستید.
وی افزود: اصول حاکم بر دادرسی را به دقت مطالعه نمائید و اگر در جرایم مشهود متهمی را دستگیر کردید همان اول به خانواده او اطلاع دهید و حقوقش را به او تفهیم کنید.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، اقتدار ضابطان و قوه قضائیه را در عمل به قانون دانست و افزود: اگر از مسیر خارج شویم قانون هم نمی‌تواند کاری برای ما بکند و اگر یک ذره تخطی کنیم در دنیا و آخرت گرفتار می شویم و عمل به قانون موجب عزت است.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش با گلایه از نحوه مدیریت فضای مجازی گفت: فضای مجازی، فضایی باز و آزاد است و گستره فراوانی دارد و متأسفانه بخش عمده این فضا دست دشمن است و هرگونه که می‌خواهد مدیریت می‌کند و ما هم در بهره برداری مناسب از این امکان و طراحی نرم افزارهای پیان رسان داخلی در اول راه هستیم.
وی افزود: ببینید چقدر در این فضای مجازی به فرزندان مقام معظم رهبری تهمت زدند اما تیرشان به سنگ خورد چرا که ساده‌زیستی مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در فرزندان ایشان تجلی دارد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما