1397/7/24 سه‌شنبه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

کاهش وقوع جرم در نیروهای مسلح نشان از اجرای صحیح برنامه‌های پیشگیرانه دارد

در مراسمی با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور، رئیس سازمان قضایی و دادستان نظامی جدید استان گلستان معرفی شدند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این مراسم گفت: با اجرای چهار برنامه پنج ساله پیشگیری از وقوع جرم توانستیم وقوع جرایم در نیروهای مسلح کشور را کاهش دهیم .
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: کاهش وقوع جرم در بین نیروهای نظامی و انتظامی نشان از اجرای درست این برنامه ها دارد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه هدف این سازمان، صیانت از نیروهای مسلح است، تصریح کرد: نیروهایی که حافظ امنیت هستند نباید در معرض تهدید و آسیب قرار گیرند و مهمترین عاملی که ما برای این مهم در پیش گرفتیم بحث پیشگیری از وقوع جرم و آگاه سازی در نیروهای مسلح است.
این مقام قضایی تصریح کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح تنها مرجعی است که به جرایم خاص نظامی و انتظامی رسیدگی می‏ کند؛ از همین رو مسئولیت سنگینی بر دوش این نهاد است.
وی اظهار داشت: نظام اسلامی ما متکی بر ارزش های انقلابی است و این ارزش ها بدون رشادت نیروهای مسلح، اتحاد مردم و همراهی دستگاه قضایی برای تأمین امنیت به دست نیامده است.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی اظهار داشت: هر مسئولی که وظیفه سنگین و خطیرتری در جامعه بر عهده دارد، سوال از او و عملکردش بیشتر است و وی هم باید با سعه صدر و صداقت در حوزه مسئولیتی خود پاسخ‌گو باشد.
وی ادامه داد: برخی مواقع ممکن است فشارهایی به قضات بیاورند و این مسئله مسئولیت ما را در تصمیم گیری های صحیح بیشتر می کند.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با بیان اینکه همه مسئولیت ها رفتنی هستند، گفت: حفاظت و حراست از امنیت مردم باید شاخصه عملکرد هر مدیری باشد و این وظیفه برای بخش قضایی، انتظامی و نظامی برای اجرای آن بسیار حساس تر است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همچنین استان گلستان را الگوی وحدت کشور دانست و افزود: ان‌شاا... همه مسئولان در جهت استحکام و وحدت روز افزون در همه عرصه‌ها تلاش کنند.
وی همچنین از ارتباط خوب نیروهای مسلح، مسئولان اجرایی و قضایی این استان تقدیر کرد.
این مقام قضایی، با معرفی محمداسماعیل زارعی به عنوان رئیس جدید سازمان قضایی و محمدرضا محمودی به عنوان دادستان نظامی جدید استان گلستان از زحمات محمدیوسف حسنی و رحیم رحیمی تشکر کرد.

**کاهش وقوع جرم در گلستان
رئیس کل دادگستری گلستان نیز در این مراسم گفت: با اقدامات انجام شده در دستگاه قضا آمار وقوع جرم در استان کاهش یافته است.
هادی هاشمیان تصریح کرد: سال گذشته در مقایسه با سال 95 ورودی پرونده ها به محاکم استان سه هزار مورد کاهش داشت.
وی گفت: از دیگر اقدامات مؤثر در استان، صدور مجازات جایگزین حبس و کاهش ورودی زندانیان بویژه زندانیان کمتر از ۱۰ روز بوده است و بخشی از آن، به دلیل آموزش مردم است.
هاشمیان همچنین گفت: وحدت حاکم بر اقوام در گلستان مثال زدنی است و همین امر به کاهش وقوع جرم کمک می‌کند.

** کاهش 38 درصدی جرایم نیروی انتظامی استان
فرمانده انتظامی گلستان هم در سخنانی با یادآوری تعامل خوب میان نیروهای مسلح و دستگاه قضایی گفت: در حوزه شاخص های امنیتی، این استان نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد.
سردار علی اکبر جاویدان با اعلام اینکه استان در زمینه، وقوع جرایم کارکنان و سوانح با روند کاهش روبرو است، افزود: در شش ماهه نخست امسال، وقوع سوانح نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۶ درصد کاهش و کشفیات مواد مخدر نیز در همین مدت ۲۰۷ درصد رشد داشت.
وی ادامه داد: وقوع جرایم کارکنان نیز در همین مدت ۳۸ درصد کاهش داشته است.

** کاهش 45 درصدی جرایم نظامی
دادستان نظامی سابق استان گلستان نیز گفت: بیش از 116 هزار نفر ساعت آموزش با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم در دو سال اخیر در استان ارائه شده است.
رحیم رحیمی ادامه داد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه انجام شده شاهد کاهش 45 درصدی وقوع جرم در سطح نیروهای مسلح استان هستیم.


 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما