1396/10/1 جمعه

تشکیل پرونده قضایی برای بیش از هزار مقام فاسد در ازبکستان

سازمان قضایی ازبکستان در ۶ ماه اول سال جاری هزار و ۵۶۶ نفر از مقامات این کشور را به اتهام فساد به این مرکز فرا خوانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس در تاشکند، در ازبکستان در 6 ماه اول سال 2017 میلادی هزار و 566 مقام این کشور متهم به فساد شدند که برای هزار و 130 نفر از آنها پرونده قضایی تنظیم شده است.
این آمار در گزارش اطلاع رسانی و تحلیلی تدوین شده توسط گروه کارشناسی کمیسیون بین اداراتی جمهوری در مبارزه با فساد آمده است.
بر اساس این گزارش، 954 پرونده جنایی علیه هزار و 442 نفر از مقامات به سازمان های قضائی تحویل داده شده است.
این شاخص در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی 23 درصد و تعداد پرونده های تشکیل شده 22 درصد کاهش یافته است. همچنین از کل خسارت وارده توسط این افراد 77 درصد خسارت جبران شده است.
طبق بررسی های صورت گرفته سیر نزول کاهش تعداد این تخلفات در حال حاضر ادامه دارد به طور مثال، تخلفات از قانون بر اساس ماده شماره 207 (مسامحه) 39 درصد، ماده 209 (تقلب) 38 درصد، ماده 167 (اختلاس) 37 درصد، ماده 205 (سوءاستفاده از مقام) 35 درصد، ماده 206 (تجاوز از حدود اختیارات) 31 درصد، ماده های 210 – 212 (دریافت و دادن رشوه و میانجیگری در رشوه خواری) 13 درصد کاهش یافته است.
هم اکنون در ازبکستان قانونی در حال طراحی است که مقامات و کارمندان سازمان های نیروی امنیتی را موظف به ارائه سالانه اظهارنامه در مورد دارایی، گزارش در مورد درآمدها و هزینه ها و همچنین اظهار نامه در خصوص دارایی، درآمدها و هزینه های خانواده های آنها از جمله پدر و مادر، همسر، کودکان می کند.
اگر کارمند دولتی در مورد درآمدها و دارایی های خود اطلاعات نادرست و همچنین چنین اطلاعات نادرست مربوط به اعضای خانواده را ارائه دهد، وی اخراج خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما