1396/11/19 پنجشنبه

بازداشت ۲۳ فرمانده نظامی مصر از سوی سازمان اطلاعات ارتش

سازمان اطلاعات ارتش مصر ۲۳ نفر از فرماندهان نظامی طرفدار «سامی عنان» را بازداشت کرد.

بازداشت ۲۳ فرمانده نظامی مصر از سوی سازمان اطلاعات ارتشبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سازمان اطلاعات ارتش مصر ۲۳ نفر از فرماندهان نظامی طرفدار «سامی عنان» فرمانده پیشین ارتش که برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده بود را بازداشت کرد.

بر این اساس، این فرماندهان در همان روزی که سامی عنان بازداشت و پرونده او به اتهام تقلب و تحریک نظامیان ضد نیرو‌های مسلح، به دادسرای نظامی تحویل داده شد، بازداشت شده اند و بازجویی از آن‌ها به دلیل حمایتشان از ستاد انتخاباتی سامی عنان آغاز شده است.

بازداشت شدگان از جمله افسران ارشد ارتش هستند و سه نفر از آن‌ها از جمله فرماندهان منطقه نظامی شمال در استان اسکندریه‌اند. فرماندهی کل نیرو‌های مسلح مصر حدود ۱۰ روز پیش با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از تصمیم عنان برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، او را احضار و به نقض قوانین متهم کرد.

فرماندهی کل ارتش مصر افزود عنان بدون کسب موافقت نیرو‌های مسلح یا انجام اقدامات لازم، نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است. وی همچنین متهم است که در بیانیه اعلام نامزدی خود در انتخابات، علنا سخنان تحریک آمیزی علیه نیرو‌های مسلح مصر بیان کرده است که هدف از آن ایجاد اختلاف و دشمنی میان ارتش و مردم است.

مردم مصر در روز‌های ۲۶، ۲۷ و ۲۸ مارس ۲۰۱۸ (۶ الی ۸ فروردین ۱۳۹۷) برای انتخاب رئیس جمهوری جدید به پای صندوق‌های رای می‌روند. هیات انتخابات مصر فقط با نامزدی عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری کنونی و موسی مصطفی موسی، رئیس حزب الغد موافقت کرده است. بنا براین، این دو با هم به رقابت می‌پردازند هرچند بسیاری از کارشناسات اعتقاد دارند با توجه به حذف رقبای جدی السیسی از گردونه انتخابات، السیسی بار دیگر به عنوان رئیس جمهوری انتخاب می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما