1396/10/1 جمعه

خانواده‌های سربازان انگلیسی کشته شده در عراق شانسی برای محاکمه بلر ندارند

روزنامه میل آن ساندی فاش کرد، به خانواده نیروهای انگلیسی کشته شده در عراق گفته شده است که آنها شانسی برای محاکمه کردن تونی بلر بابت این جنگ ندارند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه میل آن ساندی، "گروه کمپین خانواده‌های جنگ‌ در عراق" ۱۵۰ هزار پوند جمع آورده کرده و وکلایی استخدام کردند تا مدارکی علیه تونی بلر، نخست‌وزیر پیشین انگلیس بیابند که نشان دهد او مرتکب "سوءاستفاده از شغل دولتی" با فریفتن پارلمان پیش از حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ شده است.
اکنون مشاوران حقوقی به این خانواده‌ها اطلاع داده‌اند گرچه مدارکی وجود دارد که نشان دهد بلر مغایر قانون اساسی برای توجیه جنگ عمل کرده است اما ادامه هرگونه اقدام حقوقی علیه او بی‌فایده است.
در نامه‌ای به این خانواده‌ها گفته شده است که پرونده جدیدی که گینا میلر علیه دولت درباره بریگزیت مطرح کرد و سرنوشت آن نشان می‌دهد که آنها نمی‌توانند پیروز شوند.
در جریان جنگ عراق ۱۷۹ سرباز انگلیسی کشته شدند. پدر یکی از قربانیان انگلیسی در جنگ عراق می‌گوید: این بسیار ناامیدکننده است. بلر مصون است. گمان می‌کنم اکثر مردم اکنون متوجه شدند که او پارلمان را فریفته است اما ما در حال شکست خوردن از سیستم حقوقی در این کشور هستیم. اساسا غیر ممکن است که عدالت را برای پسر من و سایر قربانیان اجرا کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما