1397/4/18 دوشنبه

مستشار دادگاه تجدیدنظر نظامی استان گلستان:

نهضت علمی امام صادق (ع) در کنار خون سیدالشهدا (ع) اسلام را زنده کرد

به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم عزاداری در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان با سخنرانی و مداحی برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر برزا مستشار دادگاه تجدیدنظر نظامی استان در این مراسم گفت: صادق آل محمد (ع) برای ما و عقایدمان همان حقی را دارد که جهاد حضرت علی (ع)، صلح امام حسن (ع) و خون امام حسین (ع) دارد.
وی افزود: در اسلامی که خاندان پیامبر(ص) از آن برکنار شدند و تجلی‌گاهش کرسی غاصبان و دربار خلیفگان و متولیانش معاویه‌ها و یزیدها و هارون‌ها و متوکل‌ها باشند، این اسلام امام صادق (ع) نیست بنابراین اسلام شیعیان نیز نخواهد بود.
وی تصریح کرد: تاریخ پربار تشییع که تاریخ اسلام واقعی است، با ستارگانی چون سلمان و ابوذر آغاز می‌شود و به آزادگانی چون میرزای شیرازی و امام خمینی (ره) منتهی می‌شود و در هر مقطع، نمایانگر چهره‌ای راستین از انسان‌هایی است که هر یک در زمان خود کشتی نجات جامعه و چراغ راه گمراهان بودند.
برزا همچنین بیان داشت: اسلام اصیل و بی انحراف، از حادثه سقیفه تا انقلاب اسلامی ایران، همواره در چهره این بزرگ‌مردان تجلی داشته و علم و دانش و فضیلت این بزرگواران چراغ راه کسانی است که به حقیقت عشق می‌ورزند و اسلام خدا و پیامبر(ص) را از دستبرد طاغوت‌ها و ستمگران در امان نگاه ‌داشتند و بسیاری از آنها از شاگردان مکتب امام صادق(ع) و پرورش‌یافته مکتب این امام هستند.
وی خاطر نشان کرد: ما جعفری مذهبیم و به این نسبت افتخار می‌کنیم چراکه اگر اسلام، اسلام ناب محمد(ص) است، پیام آن را در خون سیدالشهدا(ع) و بیان آن را در آموزش و مکتب امام صادق (ع) باید دید.
در ادامه این مراسم، ذاکر اهل‌بیت حجت‌الاسلام علی‌اکبر عرب در وصف امام صادق (ع) به مرثیه‌سرایی پرداخت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما