شایع‌ترین روش‌های کلاهبرداری و راه های پیشگیری از آن برای صحت عمل مراکز فروش اقساطی خودرو (لیزینگ) از سایت بانک مرکزی یا شرکت های خودروساز استعلام کنید.

-  برای صحت عمل مراکز فروش اقساطی خودرو (لیزینگ) از سایت بانک مرکزی یا شرکت های خودروساز استعلام کنید.

-صرف داشتن شماره ثبت در اداره ثبت شرکت ها، مجوز فعالیت لیزینگ خودرو نمی باشد بلکه برابر قانون مجوز بانک مرکزی لازم است.

- عمده کلاهبرداری ها در پوشش فروش مال غیر، پیش فروش آپارتمان و خودرو، امور بازرگانی و تجاری و همچنین انجام اموراداری، اجاره مال غیر و درصد بسیار ناچیزی کاریابی و استخدام، فروش اجناس بدلی و تقلبی و به صورت محدود رمالی و فالگیری است.

- یکی از شیوه های مرسوم کلاهبرداری در سال های اخیر، کلاهبرداری های تلفنی و پیامکی است. در این شیوه، کلاهبرداران از طریق تماس تلفنی باچرب زبانی، انجام مانورهای متقلبانه و انتساب خود به دستگاه های دولتی، نظامی و انتظامی درخواست خرید کالا یا خدمات را کرده و یا با ارسال پیامک برنده شدن در قرعه کشی مسابقات، مالباختگان را به پای دستگاه خودپرداز کشانده و با گمراه کردن مردم حساب آنان را از طریق انتقال وجه به روش کارت به کارت خارج می کنند.

- روش دیگر کلاهبرداران برای تصاحب غیر قانونی اموال و وجوه مردم، پیش فروش اقساطی خودرو و آپارتمان است و شهروندان باید قبل از هر اقدامی از مراجع ذی صلاح استعلام کرده و سپس اقدام به انعقاد قرارداد نمایند.

- عمده ترین گزارش ها درحوزه جعل؛ مربوط به اسناد و مدارک بانکی، جعل مدارک شناسایی پایه مانند کارت ملی و شناسنامه، اسناد مالکیت، قراردادها، قولنامه ها، اسناد و مدارک غیر دولتی است.

- اسناد و مدارک پایه مانند کارت ملی و شناسنامه ها به دلیل داشتن ضرایب امنیتی بالا و به کار رفتن فرایندهای پیچیده در تولید آنها، قابل جعل نبوده لذا جاعلان این گونه اسناد را سرقت کرده و سپس از این اسناد برای مقاصد سوء همانند کلاهبرداری و برخی جرایم دیگر استفاده می نمایند.

-  یکی از روش های کلاهبرداری در مراکز تجاری، این است که فرد با مراجعه به مراکز خرید، درخواست خرید کالا یا خدمات کرده و با ترفندهای گوناگون از جمله سرگرم کردن مسئول فروشگاه یا پایانه فروش به بهانه اینکه می خواهند مبلغ کالا یا خدمات را خود از طریق دستگاه POS ( پایانه فروش ) پرداخت نمایند در فرصت مناسب و با تمهیدات قبلی رسید جعلی که از قبل تهیه کرده اند با رسید دستگاه جایگزین نموده و به مسئول مربوط تحویل می دهند و پس از تحویل جنس از محل خارج می شوند.

کلمات کليدي
کلاهبرداری روش, شایع ترین روش, کلاهبرداری پیامکی, کلاهبرداری از فروشگاه, کلاهبرداری لیزینگ
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما