1396/10/14 پنجشنبه

تا سال آینده اجرایی می‌شود؛

مهارت آموزی و مشوق‌های جدید سربازی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح: مشمولانی که پیش از اعزام مهارتی را فرا بگیرند از مشوق‌هایی مانند حقوق، مرخصی و تعیین یگان محل خدمت بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سردار موسی کمالی افزود: قرار است مشوق‌هایی در نظر گرفته شود تا کسانی که پیش از اعزام به خدمت مهارت‌هایی را فرا بگیرند، از آن مشوق‌ها بهره‌مند شوند.
وی گفت: هنوز این مشوق‌ها تدوین نشده است، اما از همه بخش‌های نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های ذیربط نظرخواهی شد تا مشوق‌های پیشنهادی خود را ارائه کنند که حدود ۱۵۰ مشوق مطرح و در ۲۰ محور، دسته‌بندی شد.
سردار کمالی افزود: برخی از این مشوق‌ها نیاز به مجوز قانونی دارد، اما برخی از مشوق‌ها در چارچوب قوانین جاری می‌توان اجرا کرد، مانند اینکه سرباز می‌تواند محل خدمت خود را انتخاب کند یا اعزام خود را به عقب و یا جلو بیاندازد.
این مقام ستاد کل گفت: این مشوق‌ها درباره حقوق، مرخصی، تعیین یگان محل خدمت و... است که پس از سیر مراحل قانونی و تصویب اعلام می‌شود؛ پیش‌بینی می‌شود این مشوق‌ها تا سال آینده اجرایی شوند.
وی افزود: در دوره سربازی نیز ابتدا با توجه به توان نیرو‌های مسلح و دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به سربازان مهارت‌های لازم را آموزش می‌دهیم که در این رابطه نیاز‌های نیرو‌های مسلح و منطقه مورد توجه است؛ در بازدیدی که از یکی از پادگان‌های سیرجان داشتم، سربازان مطرح کردند که آموزش‌های ارائه شده مورد نیازشان نیست و با توجه به وجود معادن در سیرجان اگر مهارت‌هایی در این زمینه ببینند، می‌توانند پس از خدمت به راحتی استخدام شوند.
سردار کمالی گفت: همچنین علاقه‌مندی و نیاز‌های سربازان مورد توجه است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما