1396/11/23 دوشنبه

به همت سازمان قضایی استان؛

برپایی کارگاه آموزشی ویژه ضابطان اداره کل زندان‌های اردبیل

کارگاه آموزشی «وظایف ضابطان قضایی در آئین دادرسی کیفری» در اداره کل زندان‌های استان اردبیل برگزار شد.

در این دوره آموزشی که فرماندهان یگان حفاظت، مسئولان بازرسی و حفاظت و اطلاعات زندان‌های استان حضور داشتند، ابتدا مراد فتحی مدیر کل زندان‌های استان ضمن استقبال از برگزاری جلسات آموزشی و نشست های تخصصی گفت: قانونمداری و احقاق حقوق افراد در چهارچوب مقررات از وظایف مهم کارکنان مجموعه زندان‌ها است.
وی تصریح کرد: اگر تشکیل پرونده قضایی توسط ماموران و ضابطان قضایی بر اساس مقررات و با حفظ حقوق شهروندی صورت گیرد، یقیناً حقی از کسی ضایع نخواهد شد و لازم است همکاران زحمتکش زندان‌ها، تسلط کافی به این بخش از قوانین داشته باشند.
در ادامه، کریم نوروزی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل، مجموعه زندان‌ها را مرکز ثقل سیستم قضایی عنوان کرد و گفت: جو روانی سنگین حاکم، کمبود امکانات و توقعات موجود با سلایق گوناگون، سختی کار را بر کارکنان زندان دو چندان کرده و می توان گفت انتهای فرآیند تشکیلات قضایی در مراکز تامینی و متمرکز در زندان‌ها است.
وی افزود: از این رو می طلبد که کلیه کارکنان شریف این مجموعه، اندوخته قضایی کاملی داشته باشند.
در ادامه این کارگاه آموزشی، سیدمحسن قریشی دادستان نظامی استان اردبیل به تبیین زیر ساخت‌های قضایی لازم برای اجرای دقیق قانون جدید آئین دادرسی کیفری پرداخت و گفت: وظایف ضابطان قضایی در این قانون، شفاف و روشن و به دور از ابهام و پیچیدگی است.
وی افزود: هر ضابط قضایی در قبال متهم، شاکی و مقامات قضایی تکالیف روشنی بر عهده دارد که اگر از اختیارات خود عدول کند بی شک مسئولیت آن بر عهده خود اوست.
قریشی، وظایف ضابطان قضایی را خطیر و حساس توصیف کرد و افزود: جمع آوری ادله کافی، حفظ صحنه جرم، بررسی و تحقیق، عدم اقدامات سلیقه ای، دور بودن از ظن و گمان هر چند قوی، اقدام سریع و موثر و… از مواردی است که کارایی بالا و استعداد والایی را می طلبد.
در پایان این دوره آموزشی به پیشنهاد شرکت کننده، مقرر شد مباحث تکمیلی در روزهای آتی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما