1396/11/25 چهارشنبه

دادستان نظامی سیستان و بلوچستان:

بیکاری یکی از عوامل قاچاق در استان است

دادستان نظامی سیستان و بلوچستان یکی از عوامل قاچاق در استان را بیکاری و کمبود شغل برشمرد.

محمد میرشکاری گفت: به موجب اصل 156 قانون اساسی وظیفه پیشگیری از وقوع جرم به عهده قوه قضائیه است ولی پیشگیری قطعاً موضوع فراملّی است و دستگاه قضایی به تنهایی نمی تواند این مأموریت را انجام دهد.
افزود: همه نهادها و سازمان های دولتی باید کمک کنند تا بستر برای اقدامات پیشگیری از وقوع جرم آماده شود.
وی افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح در بحث پیشگیری پیشگام است و نزدیک به 20 سال است که این موضوع را دنبال می کند و الحمدا... نتایج خوبی داشته است.
میرشکاری با بیان اینکه کارشناسان و متخصصین، پیشگیری را به دو بخش پیشگیری اولیه و پیشگیری ثانویه تقسیم بندی کرده اند،گفت: پیشگیری اولیه یعنی اینکه چه اقداماتی می توان در یگان انجام داد که کارکنان به سمت تخلف و جرم سوق پیدا نکنند و پیشگیری ثانویه این است که اگر کارمندی به هر دلیلی مرتکب جرم یا تخلف شد نحوه برخورد و رفتار با وی چگونه باشد تا جرم تکرار نشود.
دادستان نظامی استان با اشاره به اینکه قاچاق کالا یک بحث ملی است، تأکید کرد: نیروی انتظامی و مرزبانی به تنهایی نمی توانند این معضل اقتصادی را حل کنند و دولت نیز در این رابطه باید همکاری کند تا قاچاق کالا کاهش یابد.
وی یکی از دلایل قاچاق کالا در استان سیستان و بلوچستان را بیکاری وکمبود شغل برشمرد و افزود: وقتی که اشتغال نباشد زمینه ارتکاب جرم افزایش می یابد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما