1396/10/19 سه‌شنبه

معاون قضایی و حقوقی خبر داد:

ارائه برنامه مدون پیشگیری از وقوع جرم به ستاد کل نیروهای مسلح

مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح گلستان با حضور معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد.

محمود صفری معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح در این همایش، با اشاره به اجرای چهار برنامه پنج ساله پیشگیری از جرم در نیروهای مسلح گفت: امسال در آخرین سال از برنامه پنجم قرار داریم و به دنبال کارهای اساسی‎تر و دقیق‎تری در برنامه‎های آتی هستیم.

وی پژوهش‎محوری و اتکای کامل به مسائل علمی را از محورهای برنامه آینده پیشگیری از جرم نیروهای مسلح برشمرد و گفت: به دنبال آن هستیم تا از موازی‎کاری‎ها در پیشگیری از جرائم جلوگیری کنیم.
صفری از تهیه و ارائه برنامه‎ای مدون در این زمینه به ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد و گفت: در این برنامه، سهم نیروهای مسلح در پیشگیری از جرم مشخص شده است.
وی به اهمیت مدیریت در پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: اگر برنامه‎ریزی خوبی برای پیشگیری از جرم نداشته باشیم و از نظارت و کنترل غافل شویم پیشگیری به نتیجه نمی‎رسد.
معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی با بیان اینکه پیشگیری باید در اجرا و پژوهش، سیاست علمی داشته باشد، افزود: در بند 17 اصول راهبردی سازمان ملل و پیوست آن تاکید شده که باید نهاد دائمی برای پیشگیری ایجاد و همه دستگاه‎ها ارتباط مستمر با یکدیگر در این زمینه داشته باشند.

صفری تاکید کرد: در کشور ما پیشگیری از جرم بر مبنای قانون اساسی است، اگر چه در اجرای آن در سطح جامعه چندان موفق نبودیم اما در نیروهای مسلح این‌گونه نبوده است.
وی به دستور کار مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح در سال جاری اشاره کرد و گفت: موضوع اصلی مورد بحث راهکارهای عملیاتی پیشگیری از جرم ایراد ضرب و جرح عمدی است همچنین در 10 استان مرزی به موضوع قاچاق و در 12 استان به جرایم مالی پرداخته شده است.
صفری تأکید کرد: نیروهای مسلح در چهارچوب وظایف باید هر گونه اقدامی که می توانند برای کاهش قاچاق انجام دهند و در در این مسیر پیشتاز باشند.
معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه استان گلستان از نظر ضرب و جرح عمدی در رتبه بیستم کشور قرار دارد، گفت: خوشبختانه استان گلستان در ارتکاب این جرم جایگاه پائینی در کشور دارد و باید تلاش کنیم این جرم کمتر شود.
صفری با اشاره به حضور مردم در صحنه برای مقابله با اغتشاشگران در حوادث اخیر گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید قدر مردم را بدانیم و امروز شاهد هستیم که ملت سرافراز ایران از یک امتحان بسیار زیبا بیرون آمده است.
وی تصریح کرد: با وجود دشمنی‎های خبیثانه، مردم در این امتحان پیروز شدند و امنیت کشور را با هیچ چیزی معامله نکردند و این موضوع بار سنگینی را به دوش مسئولان قرار داده است.
معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح تاکید کرد: ملت اجازه ندادند فعالیت‎های آشوبگران منتسب به مردم شود و امید داریم بتوانیم این لطف آنها را جبران کنیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما