1396/10/20 چهارشنبه

دادستان نظامی استان خبر داد:

کاهش ۲۱ درصدی ورودی پرونده ها به سازمان قضایی گلستان

دادستان نظامی استان گلستان گفت: با اجرای راهکارها در یگان های نظامی و انتظامی، توانستیم ۱۰ درصد ورودی پرونده‎ها به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان را کاهش دهیم.

رحیم رحیمی در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم گلستان اظهار داشت: پیشگیری کیفری محاکم قضایی به تنهایی برای کاهش جرایم کافی نیست.
وی افزود: با مجازات نمی‎توان از تکرار جرم جلوگیری کرد چون سهم کیفر در این زمینه تنها 10 درصد است.
دادستان نظامی استان گلستان گفت: آموزش و مراقبت و پیشگیری غیرکیفری باید مدنظر قرار گیرد و چون دیگر کار فرد به مجازات منجر نخواهد شد.
رحیمی درباره اهداف برگزاری مجمع پیشگیری از وقوع جرم گفت: به دنبال آن هستیم که با هم‎افزایی علم و اندیشه فرماندهان و استفاده از تجربه آنها، علل وقوع جرم در نیروهای مسلح را شناسایی و با عملیاتی کردن راهکارها شاهد کاهش جرایم باشیم.
وی به راهکارهای پیشگیری از جرم ضرب و جرح عمدی اشاره کرد و گفت: علل مختلفی برای گرایش جوانان به خشونت وجود دارد که به عوامل درون‎سازمانی و برون‎سازمانی تقسیم‌بندی می‎شود.
این مقام قضایی، عوامل محیطی، تجربه خشونت، استرس شکست، عاشقی، سوگ فراغ والدین، بدسرپرستی، بزهکاری، افت تحصیلی، فرار از مدرسه، زندگی در محل‎های پرخطر و همانندجویی با قهرمان رسانه‎ای را از عوامل برون‎سازمانی جرم ضرب و جرح عمدی برشمرد.
رحیمی یادآور شد: سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان با همکاری فرماند‎هان و تشکیل کمیسیون‎ها و برگزاری جلسات فصلی پیشگیری از وقوع جرم در یگان ها، توانسته 21 درصد جرم ضرب و جرح و 10 درصد ورودی پرونده‎ها به سازمان قضایی را کاهش دهد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما