1396/10/19 سه‌شنبه

فرمانده سپاه محمد رسول ا... (ص):

باید در میان مردم عزت و در مقابل دشمنان اقتدار داشته باشیم

فرمانده سپاه محمد رسول ا... (ص) گفت: ما در بسیج و سپاه باید بین مردم عزت داشته باشیم؛ اقتدار در مقابله با دشمنان است.

سردار محمد یزدی در همایش «بسیج، اقتدار، قانون‌مداری و رعایت حقوق شهروندی» با اعلام این مطلب گفت: اساسا نظام مقدس جمهوری اسلامی بر روی کار آمده تا زمینه ساز حکومت عدل الهی و ظهور منجی عالم بشریت باشد و همه تلاش ما باید فراهم کردن مقدمه ظهور باشد وگرنه کارکردی نخواهیم داشت.

وی گفت: تلاش ما این است که حکومتمان حکومتی در راستای حکومت حضرت علی (ع) باشد، همانطور که ایشان در برابر کشیده شدن خلخال از پای زنی حساس بودند و گفتند اگر کسی از این موضوع بمیرد نباید سرزنش شود.
این مقام نظامی تأکید کرد: ما فقط خادم بچه بسیجی ها نیستیم بلکه خادم همه مردم ایران هستیم و هر کسی در جغرافیای ایران زندگی می‌کند ما افتخار می‌کنیم به او خدمت کنیم.
فرمانده سپاه محمد رسول ا... (ص) با ذکر نکاتی، دقت در رعایت آنها را برای بسیجیان لازم دانست و گفت: این را بدانید که اگر من امروز اشتباهی کنم حتما آن را به پای اسلام می‌گذارند و در روند انقلاب تاثیر می‌گذارد و از سوی دیگر رهبری هم مورد سوال قرار می‌گیرد.
وی افزود: تازه به ما می‌گویند اینها بودند که ادعای رهرویی شهدا را داشتند و می‌گفتند شجره طیبه بسیج الگو است پس یک کار اشتباه ما به اسلام، نظام، رهبری، شهدا و به خود بسیج ضربه می زند.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفت: من به آقای هاشمی گفتم اگر هر کسی در نظام مقدس اسلامی خطایی می‌کرد و همان زمان که خطا کرده بود به همان اندازه با او برخورد می‌کردیم امروز به اینجا نمی‌رسیدیم و این را امروز هم تاکید می‌کنم.
سردار یزدی با بیان اینکه بپذیریم که باید با ما به اندازه تخلف و جرمی که انجام دادیم برخورد شود و اگر نشد اشتباه رخ داده است، افزود: اگر امروز یک همکار بسیجی یا سپاهی ما تخلفی مرتکب شود حتما با او برخورد می‌کنیم و اگر خدای نکرده مرتکب جرمی شد قطعا اول از همه مدعی او خواهیم بود تا با وی برخورد قانونی شود.

وی بر توجه به موضوع آموزش و رعایت جزیی ترین نکات در رفتار بسیجیان با مردم تأکید کرد و گفت: بسیج و سپاه باید بین مردم عزت داشته باشند و اقتدار متعلق به برخورد با دشمنان است؛ اگر در جامعه عزت داشته باشیم موفق خواهیم بود.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با اشاره به تلاش فرماندهان برای افزایش عزت بسیج در جامعه با رعایت حقوق شهروندی افزود: قطعا نمی گذاریم در بسیج خلاف قانونی رخ دهد و تمام توانمان را به کار می‌گیریم که برخلاف قانون عملی انجام ندهیم.

وی در ادامه، گلایه هایی از سازمان قضایی نیروهای مسلح مطرح کرد و گفت: گاهی شما در رسیدگی به پرونده ها شرایط فرد را هم لحاظ نمی‌کنید؛ برای مثال در ایست و بازرسی، خودرویی در حال فرار بوده و بسیجی مجبور شده تیراندازی کند و بعد از دستگیری، مشخص شده چند جوان مست بوده اند؛ اما مگر ما قبل از تیراندازی می‌توانستیم از اینها تست بگیریم؟ اگر داخل این خودرو مهمات بود چه می‌کردیم؟
سردار یزدی افزود: بسیجیان ما دنبال خودنمایی نیستند مثالش هم پرونده هایی است که قبل از تشکیل، از افرادی که بلایی سر بسیجیان آوردند، گذشت کردیم زیرا نخواستیم برای دستگاه قضایی پرونده زیاد کنیم.
وی گفت: خواهش ما از سازمان قضایی نیروهای مسلح این است که کمی به بسیجیانی که از سر اخلاص و بی مزد و منت کارشان را انجام می‌دهند، کمک کند.
سردار یزدی ادامه داد: ما و نیروهای مان را در بسیج و سپاه درک کنید؛ می دانیم باید چهارچوب قانونی را رعایت کنید اما نیت فرزندان تان در بسیج و سپاه را هم لحاظ کنید.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما