منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
دستگاه قضايي در رسيدگي به پرونده فساد بزرگ مالي كارنامه روشني از خود به جاي گذاشته است
رئيس دستگاه قضا با اشار به سالروز صدور فرمان هشت‌ماده‌اي مقام معظم رهبري در مبارزه با مفاسد اقتصادي گفت:‌ قوه قضاييه در اين خصوص كارهاي قابل توجهي انجام داده است كه نمونه روشن آن رسيدگي به پرونده فساد بزرگ بانكي است.
 به گزارش اداره‌كل روابط‌عمومي و تشريفات قوه قضاييه، آيت‌الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي تصريح كرد:در حالي كه بسياري از رسانه‌هاي غربي و حتي برخي رسانه‌هاي داخلي از ابتداي رسيدگي به اين پرونده از ناتواني قوه قضاييه در رسيدگي سخن مي‌گفتند و هجمه‌هاي زيادي عليه دستگاه قضا به راه انداختند اما همگان ديدند كه قوه قضاييه فارغ از تمام فشارها در يك روند معقول و منطقي به پرونده رسيدگي كرد.
وی افزود:متاسفانه اكنون نيز برخي افراد پاره‌اي ايرادات به روند رسيدگي به اين پرونده وارد مي‌كنند در حالي كه نه محتويات پرونده را ديده‌اند و نه آرا را خوانده‌اند و تنها انتقادات بي‌مبنا مطرح مي‌كنند. 
رئيس قوه قضاييه با تاكيد بر اين‌كه دستگاه قضايي در رسيدگي به پرونده فساد بزرگ مالي كارنامه روشني از خود به جاي گذاشته است، افزود:‌ متاسفانه برخي از افراد صلاحيت دادگاه را زير سوال برده‌اند و حتي درعنوان اتهامي افساد في‌الارض تشكيك كرده‌اند، در حالي كه صلاحيت رسيدگي به پرونده متهماني كه در كيفرخواستشان عناوين اتهامي فساد في‌الارض است، مرجع رسيدگي جز دادگاه انقلاب كجا مي‌تواند باشد و آيا اخلالگران اقتصادي با قيود خاص خودش مطابق قانون مفسد في‌الارض شناخته نشده است؟
آيت‌الله آملي لاريجاني با تاكيد بر اين‌كه نمي‌توان در اجراي احكام به برخي اظهارنظرها مبني بر اين‌كه در رسيدگي به اين پرونده احتياط كنيد، توجه كرد گفت: در جايي كه در پرونده‌اي براي قاضي محرز شده كه فساد في‌الارض و اخلال اقتصادي رخ داده است؛ احتياط معنا ندارد و اگر چنين باشد بايد در تمام آرا همين سخن را گفت.
رئيس قوه قضاييه با اشاره به اين‌كه پاره‌اي ادعاها و ايرادات غيرحقوقي از ناحيه برخي افراد و حتي برخي مسئولين اجرايي در خصوص اين پرونده صورت گرفته است، گفت:‌ دستگاه قضايي از ابتداي ورود به اين پرونده با قدرت و قوت و كاملا مستقل از تمام فشارها به رسيدگي خود ادامه داد و در موارد مشابه نيز همچنان با قاطعيت و مطابق با موازين قانوني به رسيدگي‌هاي عادلانه خود ادامه خواهد داد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما