منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
رئيس قوه قضائيه: قضات به حاشيه هاي پرونده ها توجه نکنند

آيت ا... آملي لاريجاني باتوصيه به قضات و کارکنان دستگاه قضايي به رعايت قانون در رسيدگي‌ها، خواستار بي توجهي آنان به حاشيه‌هاي موجود در پرونده‌ها شد و اظهار داشت:بعضي تلاش مي‌کنند درنحوه رسيدگي به پرونده‌ سنگ‌اندازي کنندومسير رسيدگي رامنحرف کنند که لازم است قضات بدون توجه به اين حاشيه‌ها باسرعت، دقت و وفق قوانين به پرونده‌ها رسيدگي کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و تشريفات قوه قضائيه، رئيس قوه قضائيه فرمايشات مقام معظم رهبري به سران قوا در اداي وظايف قانوني را بسيار مهم و ارزشمند دانست و اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبري در بيانات اخير خود فرمودند مسايل اخير نبايد موجب غفلت مسؤولان از انجام وظايف قانوني آنان در ارائه خدمات به مردم فهيم کشور گردد.

آيت اله آملي لاريجاني درجلسه امروز مسؤولان عالي قضايي با اشاره به بيانات ديروز مقام معظم رهبري وجود بصيرت در فضاي فعلي جامعه را نکته قابل توجهي دانست و اظهار داشت: بسياري از مشکلات که در جامعه ما وجود دارد ناشي از ابهام و غبار آلودگي فضاست که توقع از همگي درفضاي موجود اين است که با بصيرت کامل دچار ابهام نشوند.

وي با دعوت نخبگان و روشنفکران به ضرورت توجه بيشتر به عمق بيانات مقام معظم رهبري و تلاش براي ايجاد فضاي سالم براي تحصيل بصيرت گفت: برخي حرکات در فضاي غبارآلود ايجاد شده الزاماً به معناي عمد نيست بلکه عمدتاً به دليل فقدان بصيرت و شناخت کافي است و نقش نخبگان و صاحبان بصيرت در سالم‌سازي فضاي جامعه بسيار با اهميت است.

رئيس قوه قضائيه با تأکيد مجدد بر نقش کارساز و اصولي حضور مردم در صحنه که مي‌تواند حلال بسياري از مشکلات باشد گفت: حضور پرشور مردم از ابتداي نهضت يک نعمت و قدرت عظيمي بوده که همواره کشورهاي استکباري از آن هراس داشته‌اند و ناتوان از قدرت تحليل آن بوده‌اند.

آيت اله آملي لاريجاني در ادامه با تأکيد بر حمايت سران قواي کشور از سرمايه‌گذاري سالم، مسؤوليت قوه قضائيه را در تضمين سرمايه‌گذاري‌هاي اقتصادي بسيار مهم و ضروري دانست و افزود: برخورد با مفاسد اقتصادي برخلاف توهم برخي افراد موجب اطمينان سرمايه‌گذاران و بستر مناسبي براي حمايت از سرمايه‌گذاري سالم و ارتقاي اقتصاد کلان کشور است و برخلاف آنچه مطرح مي‌شود آنچه موجب به خطر افتادن سرمايه‌گذاري‌هاي کلان در کشور مي‌ شود، وجود بسترهاي ارتکاب جرايم و عدم برخورد مناسب قضايي با مفاسد اقتصادي است.

رئيس قوه قضائيه وجود برخي نارضايتي‌هاي مردمي در مواجهه با مراجع قضايي را عمدتاً ناشي از ناآگاهي‌ آنان از قوانين آيين دادرسي و جرايم و برخي مواعد قانوني و يانحوه طرح شکايت و دعاوي دانست و اظهار داشت: مسؤولان قضايي و ستادي بايد تلاش کنند جهت تکريم ارباب رجوع به ارتقاي مراکز ارشاد و معاضدت قضايي در دادسراها و دادگاه ها اقدام کنند.

مسؤولان عالي قضايي جلسه بحث و بررسي راجع به راه هاي نهادينه کردن تکريم ارباب ‌رجوع در دستگاه قضايي و سازمانهاي تابعه و ادارات کل دادگستري را در دستور کار خود قرار دادند.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما