منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
قوه قضاييه در برخورد و مبارزه با فساد، قاطعانه عمل مي كند
رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح ، قوه قضاييه را يكي از اركان مهم نظام اسلامي دانست و گفت: اين قوه در برقراري قسط و عدالت مصمم است و در مقابله و مبارزه با فساد نيز بطور قاطع و بي هيچ ملاحظه و اغماضي ، به وظيفه ذاتي خود عمل مي كند.
حجت الاسلام والمسلمين 'محمد كاظم بهرامي' شامگاه چهارشنبه در مسجد اميرالمومنين (ع) زنجان ، افزود: مطمئنا مردم متدين ايران اسلامي ، اخبار مربوط به برخورد قاطعانه قوه قضاييه در قضاياي مختلف را شنيده اند و در حال حاضر نيز اين قوه با انواع فساد در هركجا و منتسب به هركس كه باشد مقابله جدي مي كند.
وي ، با بيان اينكه قوه قضاييه ، وظيفه اي بسيار عظيم و سنگين را در نظام اسلامي عهده دار است ، اظهار داشت: در برهه اي از زمان كه عده اي فرصت طلب با قمه كشي، چاقوكشي، تعدي و تجاوز ، ايجاد ناامني كرده بودند قوه قضاييه وارد عمل شد و بر اساس موازين اسلامي و با رعايت قانون و مقررات، مسببان را مجازات كرد.
حجت الاسلام والمسلمين بهرامي، با بيان اينكه قوه قضاييه به حكم قانون به وظيفه ذاتي خود عمل مي كند و در اجراي عدالت و مقابله با فساد در جامعه ، از هيچ چيز و هيچ كسي وحشت ندارد ، گفت: حمايت مردم مومن و متدين ايران در اين جهت و در به نتيجه رسيدن اين جهاد و مجاهدت بسيار موثر است.
رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح ، افزود: برخورد با انواع فساد از درخواست هاي مهم مردم ايران از قوه قضاييه مي باشد و اين قوه نيز تلاش مي كند تا عدالت در جامعه را بيش از پيش برپا دارد.
حجت الاسلام والمسلمين بهرامي ، با بيان اينكه مسند قضاوت در واقع جايگاه انبياء و اوليا الهي است ، كار قاضي را بسيار حساس و سخت دانست و اظهار داشت: مسند قضا از مناصب بزرگ و مهم در ايران اسلامي است و مشكلي كار قضاوت نيز در اين است كه قاضي جز حق را نبيند و به حق حكم دهد.
وي، با تاكيد براينكه قاضي بايد هنگام اجراي عدالت فقط قانون ، وجدان و حق را ببيند و به حق قضاوت كند، تصريح كرد: هيچ كس، هيچ مقام و موقعيتي ، نبايد قاضي را دچار لرزش كند و بايد قاضي و دستگاه قضا بطور مستقل و بدون تاثيرپذيري از احدي ، حكم كند تا حقوق قانوني كسي پايمال نشود.
حجت الاسلام والمسلمين بهرامي ، با بيان اينكه مردم همواره تشنه عدالت هستند ، گفت: برقراري عدالت در جامعه بسيار مهم است چراكه با اين كار ظلم ، ستم ، تعدي و تجاوز، كنار رفته و همه در امنيت و آرامش زندگي مي كنند.
وي ، در بخش ديگري از سخنان خود به دوران هشت سال دفاع مقدس و دستاوردهاي انقلاب اسلامي اشاره كرد و افزود: حراست و حفاظت از دستاوردهاي انقلاب ، وظيفه تمام مسوولان كشور است و در اين راه نبايد كوتاهي شود.
رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح ، ايثار، فداكاري ، شجاعت و شهامت رزمندگان اسلام به ويژه شهدا در دوران دفاع مقدس را يادآور شد و تصريح كرد: در طول جنگ تحميلي و نابرابر ، ملت ايران و رزمندگان اسلام با تمام وجود و با دست خالي در مقابل قدرت هاي جهاني ايستادند و با چنگ و دندان از انقلاب ، مكتب ، عزت ، شرف ، حيثيت و ميهن اسلامي دفاع كردند و عاقبت نيز پيروز ميدان نبرد شده و درس فراموش نشدني به دشمنان دين و قرآن دادند.
حجت الاسلام والمسلمين بهرامي ، اخلاص و فداكاري را رمز و سر اين پيروزي غرورآفرين، دانست و گفت: اين دفاع مقدس براي هميشه در تاريخ ماندگار خواهد شد چراكه با اين كار انقلاب اسلامي به تمام جهان صادر گرديد و امروز نيز بر اثر مقاومت و پيروزي ايران اسلامي در برابر قدرت هاي مستبد و چپاولگر ، موجب خيزش و بيداري اسلامي در منطقه خاورميانه و آفريقا شده است.
وي، افزود: آثار اين مقاومت و پيروزي ، همچنان در جهان نورافشاني خواهد كرد و خون شهدا و ايثار رزمندگان اثر خود را خواهد گذاشت و ابهت حكام سرسپرده و مستبد را به زير خواهد كشيد و چيزي جز ذلت ، خفت و خواري نصيب اشغالگران و چپاولگران نخواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما