منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
تاکید رئیس قوه قضائیه بر توجه بیشتر به مسائل زندان و خانواده زندانیان
رئیس قوه قضائیه گفت: ضرورت دارد که مسئله زندان و زندانی و خانواده زندانیان را جدی بگیریم چرا که مسئله‌ای اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی برای کشور است.

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی عصر روز گذشته در دیدار اعضای ستاد دیه  گفت: از مجموعه کارها و تلاش‌هایی که در ستاد دیه انجام می‌گیرد مطلع هستم و قطعاً دعای خیر بسیاری از مردمی که از سوی این ستاد به آنها کمک شده است، پشت‌سر مسئولان و اعضای این ستاد هست.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد:‌ ضرورت دارد که مسئله زندان و زندانی و خانواده زندانیان را جدی بگیریم چرا که مسئله‌ای اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی برای کشور است.

آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: مهم‌ترین هدف زندان بازدارندگی است و باید بررسی شود که میزان بازدارندگی زندان‌ها چقدر بوده است.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که در خصوص بهبود وضعیت زندان‌ها و افزایش جنبه بازدارندگی آن باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد، افزود: با وجود این که در طول سالهای متمادی و خصوصاً در این چند سال اخیر کارهای بسیار خوبی در بهبود وضعیت زندانیان صورت گرفته ولی باید محاسبه کنیم و ببینیم که در روشی که در زندان‌ها پیاده می‌شود، چه مقدار به موضوع بازدارندگی و پیشگیری از تکرار جرم دست یافته‌ایم.

آیت‌الله آملی لاریجانی توجه به خانواده زندانیان را نیز بسیار ضروری دانست و گفت: باید در کنار توجه به امور زندانیان، به خانواده آنان نیز توجه و از بروز مشکلات بیشتر برای خانواده‌ها پیشگیری شود که البته رسیدگی به این موضوعات نیازمند بودجه مناسب است.

رئیس قوه قضاییه اصلاح مجرمان را هدف اصلی مجازات‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد: امیدواریم از طریق نهادهای مختلف قوه قضاییه همچون سازمان زندان ها،معاونت پیشگیری از جرم، معاونت فرهنگی و نیز نهادهای مردمی همچون ستاد دیه شرایط مناسبی برای کمک به اصلاح مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم به‌وجود آید.

آیت‌الله لاریجانی در ابتدای این دیدار با تبریک حلول ماه رجب و میلاد مسعود حضرت امام محمدباقر (ع) ابراز امیدواری کرد مؤمنان بتوانند از مواهب خاص الهی در این ماه شریف بهره مند شوند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما