منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
رئيس قوه قضاييه: تضعيف قانون، هرج ومرج را در کشور حاکم مي کند

alt

رئيس قوه قضائيه تاکيد کرد: اقتضاي منافع ملي اين است که از برخي اقدامات تخريبي که موجب خشنودي دشمنان نظام اسلامي است ،خودداري کنيم.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومي و تشريفات قوه قضائيه، آيت ا... آملي لاريجاني وظايف نمايندگان را در مقام نمايندگي مجلس شوراي اسلامي بسيار مهم و ارزنده برشمرد واظهار داشت: ‌نمايندگان مجلس از برجستگان نظام اسلامي هستند و لازم است همواره در اظهارات خود مصالح و منافع ملي را مد نظر قرار دهند .

وي در ديدار نمايندگان فراکسيون اقليت مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه در همه کشورها و جوامع آراي قضات دادگستري فصل‌الخطاب خصومات و مرافعات است اظهار داشت: قاضي دادگستري در عين داشتن گرايش سياسي بايد از هر گونه دخالت سياست در قضاوت و حکم اجتناب کند و قوه قضائيه مستقل بايد خواست همه اقشار جامعه به خصوص نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با هر نوع گرايش سياسي باشد.

رئيس قوه قضائيه افزود: چنانچه فضاي سياسي جامعه آلوده به ناهنجاري‌ها و برخي ساختار‌شکني‌ها شود قوه قضائيه نمي‌تواند کار رسيدگي به پرونده‌ها را در فضاي مناسب انجام دهد.

وي گفت: ‌اگر حاکميت قانون و رسيدگي بي‌طرفانه بر پرونده‌هاي قضايي تضعيف شود هرج و مرج و تند روي‌ حاکم مي‌شود و اين از خواسته‌هاي ديرين دشمنان نظام اسلامي است که نمي‌خواهند کشور در آسايش و آرامش باشد.

آيت ا... آملي لاريجاني با تحليل برخي حوادث بعد از انتخابات و تقبيح برخي ساختار شکنان که احساسات و عواطف عمومي و مومنين را جريحه دار کردند اظهار داشت: متاسفانه بسياري از حوادث و رويدادهاي بعد از انتخابات ناشي از بي‌تدبيري و سکوت برخي خواص و شيطنت اطرافيان بود و چنانچه در هر مورد موضع‌گري عاقلانه و با تدبيري صورت مي‌گرفت شايد بسياري از اين حوادث که موجب خشنودي دشمنان زخم خورده نظام اسلامي شد اتفاق نمي افتاد.

رئيس قوه قضاييه تاکيد کرد: ادعاي تقلب در انتخابات، دروغ بزرگي بود که منشا خسارات بسيار شد و متاسفانه نحوه پيگيري اين ادعا از طرف مدعيان، خود بزرگترين قانون شکني بود.

آيت الله لاريجاني تعامل و گسترش همکاري‌ قوه قضائيه با ساير قوا خصوصاً قوه قانونگذاري را از سياست‌هاي اصولي دستگاه قضايي دانست و افزود: در مدت کوتاه تصدي در قوه قضائيه با بسياري از مجامع و فراکسيون‌هاي مجلس شوراي اسلامي با هر گرايش سياسي ديدار داشته‌ام و معتقدم اينگونه جلسات در جهت هم انديشي و تبادل افکار موجب تقويت ارکان نظام خواهد بود.

در ابتداي اين ديدار تعدادي از نمايندگان فراکسيون اقليت مجلس شوراي اسلامي به نمايندگي از جمع حاضر به بيان نظرات خود در خصوص قوه قضائيه و حوزه نمايندگي و مسايل جاري کشور پرداختند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما