منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
تأكيد رئيس قوه قضائيه بر تلاش بيشتر مسؤولان قضايي براي کاهش اطاله دادرسي altرئيس قوه قضاييه در جلسه مسؤولان عالي قضايي توجه جدي مسؤولان و قواي سه‌گانه به رفع مشکلات مردم را کم‌ترين قدرداني نظام اسلامي از حماسه آفريني مردم در «رزمايش بزرگ و مردمي 22 بهمن» دانست و گفت: مردم بزرگ ايران نشان دادند که با همه سلائق، از موضع حمايت از نظام اسلامي و ولايت فقيه هيچگاه کوتاه نخواهند آمد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه، رئيس قوه قضاييه گفت: بر کسي پوشيده نيست که رزمايش مهم مردم در 22 بهمن غربي‌ها را متوجه اين نکته کرده است که شعارهاي آنان درباره وجود شکاف بين مردم ايران در حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلامي ، توخالي است و اين امت بزرگ بودند که بار ديگر نشان دادند نسبت به نظام اسلامي و ولايت فقيه و توجه به نکات مدنظر مقام معظم‌رهبري واکنش‌هاي بسيار روشن و مثبتي دارند و هيچگاه اهل معامله و سازش بر سر اصول و مباني و ارزشهاي نظام اسلامي نيستند.

رئيس قوه قضاييه با اشاره به اين نکته که « در 22 بهمن يکبار ديگر مشخص و ثابت شد که مردم فهيم و با بصيرت ايران همواره در حمايت از انقلاب اسلامي با مسئولان همراهند» افزود: همانگونه که مقام معظم رهبري بارها و بارها تأکيد کرده‌اند اينک نوبت مسئولان نظام است که وظيفه خود را در قبال مردم بيش از پيش انجام دهند و تمام همت و تلاش خود را براي رفع مشکلات مردم بکار گيرند.

آيت ا... لاريجاني تأکيد کرد: دستگاه قضايي نيز در کنار دولت و مجلس تمام همت خود را بکار مي‌گيرد تا در کنار رسيدگي به آنچه که در ماههاي پس از انتخابات روي داد به وظايف ديگر خود که رفع مشکلات قضايي مردمي است عمل کند.

رئيس قوه قضاييه خواستار تلاش بيشتر مسئولان قضايي براي کاهش اطاله دادرسي شد و گفت: گاهي به نظر مي‌رسد که رفع مشکلات و گرفتاري‌هاي مردمي که به دستگاه قضايي مراجعه مي‌کنند خيلي طول مي‌کشد، که اين مسئله بايد با همت مسئولان قضايي به حداقل برسد.

آيت ا... لاريجاني در ادامه سخنان خود با اشاره به مواضع دوگانه غربي‌ها در قبال مسئله حقوق بشر گفت: ديگر براي همگان واضح و روشن شده است که غرب از مفهوم حقوق بشر به عنوان ابزاري براي اعمال فشار استفاده مي‌کند و در عين حالي که مي‌بينيم در غرب اجازه ساخت مناره‌هاي مساجد داده نمي‌شود و يا بحث و بررسي در باب هولوکاست جرم و انکارکننده هولوکاست مجرم است و زندان گوانتانامو همچنان داير است اما به کشورهاي ديگر فشار مي‌آورند که چرا با آشوبگران که با خشونت و برنامه‌ريزي درصدد اغتشاش هستند برخورد مي‌شود.

رئيس قوه قضاييه نگاه‌هاي ضد و نقيض غرب به حقوق بشر را «برملا شده» توصيف کرد و گفت: در جلسه اخير کنفرانس حقوق بشر نيز طبق گزارش هيئت ايراني شرکت کننده علي‌رغم هجمه‌هاي هميشگي کشورهاي مدعي حقوق بشر عليه ايران ، کشورهاي زيادي از مواضع ايران در اين خصوص استقبال کرده‌اند.

آيت ا... لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سياست‌هاي ابلاغي از ناحيه مقام معظم رهبري و ضرورت توجه و تلاش بيشتر قواي سه گانه به بحث پيشگيري از وقوع جرم گفت: هر طرح و لايحه‌اي براي تقويت بحث پيشگيري از وقوع جرم بايد با مشارکت و همراهي قواي سه‌گانه باشد.

رئيس قوه قضاييه تصريح کرد: چاره‌اي نيست که در بحث پيشگيري از وقوع جرم به سمت طرحها و لوايحي برويم که حفاظت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم را جدي بگيريم و هم دولت و هم مجلس در اين راه با مشارکت قوه قضاييه چاره‌جويي کنند.

آيت ا... لاريجاني افزود: مطابق سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري بحث پيشگيري از وقوع جرم مستلزم همکاري دولت و مجلس با قوه قضاييه است و بايد قواي سه گانه در اين خصوص به صورت جدي وارد عمل شوند.

در ادامه جلسه ، مسئولان عالي قضايي درباره زمينه هاي همکاري و همياري دولت و مجلس و راهکارهاي قوه قضاييه در بحث پيشگيري از وقوع جرم به بحث و بررسي پرداختند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما