منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
انتقاد رئیس قوه قضائیه از صدور بی رویه قرارهای بازداشت و احکام زندان
رییس قوه قضاییه از بازداشت ها و صدور احكام بی رویه زندان توسط قضات انتقاد كرد و گفت: هرچند این مساله حسب قانون صورت می گیرد اما گاهی اوقات زندانی فراموش می شود و به لحاظ بی توجهی، مدت ها در زندان می ماند.
به گزارش ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح روز پنجشنبه در نشست مشترك با روسای كل دادگستری های سراسر كشور، افزود: در ماه های گذشته ‌رییس سازمان زندان ها، ‌گزارش هایی را از استان های تهران و البرز ارایه كرده كه براساس آن،‌ برخی افراد بازداشت می شوند اما بعد از ماه ها ماندن در زندان، حكم واقعی برای او صادر می شود.
رییس دستگاه قضا ادامه داد: به عنوان مثال فردی هشت ماه در زندان می گذراند و در نهایت به ۱۰ ضربه شلاق محكوم می شود كه این خیلی عجیب است.

برخور قاطع با سارقان حرفه ای و اخلالگران امنیت جامعه
آیت الله لاریجانی به بحث برخورد با سارقان حرفه ای و اخلاگران امنیت جامعه اشاره كرد و گفت: هرچند گاهی انتقاد های نادرستی درباره برخوردهای دستگاه قضایی با جرایم خاص و خطرناك می شود اما خوشبختانه دادگستری استان ها در این مساله خوب عمل كرده اند.
وی با بیان این كه دستگاه قضایی حسب قانون، شرع و مصالح كلی نظام عمل می كند، ‌افزود: ‌اگراین برخوردها صورت نمی گرفت به طور قطع جرایم خاص و خطرناك بیشتری وجود می داشت. طبق آمارهای منتشر شده نیروی انتظامی، بعد از انجام این برخوردها، جرایم یادشده كاهش قابل توجهی داشته است.
آیت الله لاریجانی از روسای كل دادگستری های استان ها خواست این رویه را به شدت سابق ادامه دهند و اجازه ندهند امنیت جامعه و مردم مخدوش شود.
رییس قوه قضاییه تاكید كرد: ما به اعدام علاقه ای نداریم ولی وقتی بحث امنیت كشور پیش می آید، چاره ای در این بخش وجود ندارد.
لاریجانی اضافه كرد: به عنوان مثال اخیرا، دخترخانمی را در یكی از صرافی های تهران به طرز عجیبی كشته اند و حال سئوال اینجاست كه چرا نباید با عاملان آن مقابله شود.
وی اظهار داشت: اینكه فردی به آسانی كسی را بكشد و به قتل برساند و در نهایت به ۱۰ سال زندان محكوم شود، درست نیست.
رییس قوه قضاییه باردیگر خطاب به روسای كل دادگستری استان ها، تاكید كرد: از شما می خواهم با قاطعیت در این راه قدم بردارید و كوتاهی نكنید و همان مسیر فعلی را ادامه دهید.

برخورد با عوامل تنش زا در جریان انتخابات
رییس قوه قضاییه با اشاره به انتخابات پیش رو، تصریح كرد: به طور قطع مهمترین مساله سیاسی كشور در حال حاضر یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است.
رییس دستگاه قضا ادامه داد: طبق فرمایشات رهبر انقلاب حماسه سیاسی در همین انتخابات متجلی است بنابراین همه باید تلاش كنیم تا انتخابات پیش رو در فضایی آرام و مطمئن برگزار شود.
وی درباره نقش دستگاه قضا در انتخابات پیش رو، گفت: ‌خوشبختانه ستادهای پیشگیری از جرایم انتخاباتی تشكیل و فعال شده است و از روسای كل دادگستری استان ها انتظار می رود این ستادها را فعال تر كرده و نظارت بیشتری روی آنها داشته باشد.
آیت الله لاریجانی با بیان آنكه در برخورد با جرایم انتخاباتی باید طبق قانون عمل شود، گفت: ما باید با هماهنگی دستگاه های نظارتی و امنیتی تلاش كنیم اولا خودمان تنش ایجاد نكنیم و در مرحله بعد با كسانی كه قصد دارند تنش ایجاد كنند، ‌برخورد نمائیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما