منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
یکی از مهم‌ترین مشکلات قوه قضاییه کمبود بودجه است
رئیس قوه قضاییه با اشاره به تعامل مناسب دستگاه قضایی و مجلس گفت: امیدواریم با همکاری نمایندگان محترم مجلس مشکلات مربوط به نیروی انسانی و امکانات قوه قضاییه حل و فصل شود.

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آيت الله آملی لاریجانی در دیدار نمایندگان کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مشکل‌ترین و مهم‌ترین بحث‌های قوه قضاییه، بحث بودجه است و هر اصلاحی که در درون قوه قضاییه صورت بگیرد، طبیعتا در چارچوب بودجه‌های مصوب ممکن است.

وي با تقدیر از همکاری مجلس شورای اسلامی با قوه قضاییه افزود: با عنایت و توجه مجلس شورای اسلامی برخی از مشکلات قوه قضاییه حل شده است و امیدواریم که این تلاش‌ها و همکاری‌ها ادامه یابد تا مشکلات دستگاه قضایی کاهش یابد.

رئیس قوه قضاییه کمبود نیروی انسانی را مهم‌ترین مشکل دستگاه قضایی دانست و گفت: گرچه در قوه قضاییه پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته اما کمبود نیروی انسانی از اساسی‌ترین مشکلات قوه قضاییه است.

وی تاکید کرد: تمام تلاش‌هایی که در مجلس و قوه قضاییه و مجریه صورت‌می‌گیرد قطعا به منظور خدمت‌رسانی به مردم است و دستگاه قضایی نیز نمی‌خواهد در خدمت‌رسانی به مردم به دلیل نبود امکانات مناسب دچار مشکل شود.

رئیس قوه قضاییه به ایجاد معاونت فناوری و اطلاعات قوه قضاییه به منظور توسعه استفاده از فناوری‌های نوین در دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: توسعه فناوری‌های نوین در قوه قضاییه برای کاهش مراجعه حضوری مردم به محاکم و ثبت و پذیرش شکایت از طریق امکانات نوین فناوری گام مهمی است که در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفته و البته گسترش آن باید با حمایت‌های بودجه‌ای صورت گیرد.

آيت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به لوایح قضایی شد و افزود: متاسفانه برخی از لوایح قوه قضاییه در دولت معطل مانده و برخی از لوایحی که به مجلس ارسال شده نیز دچار تغییرات عمده شده است که این رویه غیرقانونی است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: به عنوان نمونه لایحه پلیس قضایی به مدت دو سال است که در دولت معطل مانده در حالی که قوه قضاییه نیاز مبرمی به نیروی ضابط آموزش‌دیده، متخصص و در دسترس دارد.

وی به لایحه جامع وکالت نیز اشاره کرد و گفت:این لایحه نیز متاسفانه به سرنوشت لوایح دیگر تبدیل شده است.

در این دیدار نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس نیز نقطه‌نظرات خود را درباره نحوه تعامل مجلس و قوه قضاییه مطرح کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما