منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
همه مسؤولان، قضات و کارکنان قوه قضائيه تحت نظارت مستمر قرار دارند
رئیس قوه قضاییه گفت: همه مسؤولان، قضات و کارکنان دستگاه قضایی از صدر تا ذیل در معرض نظارت قرار دارند و تعدد مراجع نظارتی نشان از اهمیت نظارت در دستگاه قضایی دارد که باید همگان از آن استقبال کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در نشست شورای قضایی خراسان رضوی و معاونان دادگستری در مشهد مقدس با تشریح سیاست های دستگاه قضایی کشور با تأکید بر اینکه خدمت در نظام جمهوری اسلامی جهاد فی سبیل الله است افزود: همه تلاشها را باید با قصد قربت انجام داد و تمامی تلاش‌ها در جهت کسب رضای حق تعالی و خدمت صادقانه و مخلصانه به مردم بزرگوار ساماندهی شود.
رئیس قوه قضاییه مجموعه تلاش های انجام شده در استان خراسان رضوی و سایر استان‌ها را بسیار خوب توصیف کرد اما آن‌را کافی ندانست و اظهار کرد: دستگاه قضایی در جهت فصل خصومت و رسیدگی به مطالبات مردم و رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.
آیت الله آملی لاریجانی بار دیگر در جمع مسؤولان قضایی استان خراسان رضوی دستگاه قضایی کشور را از مظلوم‌ترین دستگاه‌ها در زمینه اعتبارات و بودجه دانست و افزود: هر چند در سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی در جهت تأمین نیازها و اعتبارات صورت گرفته اما در مقایسه با مأموریت‌ها این اعتبارات کافی نمی‌باشد.
وی برخورد قاطع قضات با اشرار و برهم زنندگان امنیت اجتماعی را در مسیر پیشگیری از وقوع این گونه جرایم سبب آسایش و امنیت عمومی بسیار مهم دانست و افزود: مجموعه اقدامات انجام شده در سطح کشور باید ادامه یافته و براساس نظرسنجی های انجام شده در خارج از دستگاه قضایی این اقدامات اقبال عمومی را در پی داشته است و آمار موجود نشان از کاهش وقوع این گونه جرایم داشته است.
آیت الله آملی لاریجانی مردم را ولی نعمت مسؤولان در نظام جمهوری اسلامی دانست و از قضات و کارکنان دستگاه قضایی خواست در مواجهه با مردم شأن آنان را رعایت کنند و در بیان پاسخ منفی نیز مراقب باشند تا خدای ناکرده برخورد نامناسبی با مردم صورت نگیرد.
رئیس قوه قضاییه اعمال نظارت در دستگاه قضایی را بسیار مهم و ضروری خواند و اظهار کرد: همه مسؤولان، قضات و کارکنان دستگاه قضایی از صدر تا ذیل در معرض نظارت قرار دارند و تعدد مراجع نظارتی نشان از اهمیت نظارت در دستگاه قضایی دارد که باید همگان از آن استقبال کنند.
در ابتدای این دیدار مسؤولان عالی قضایی استان خراسان رضوی به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود پرداختند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما