منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
رئیس قوه قضاییه در همایش فرماندهان ناجا:نباید برای تأمین امنیت اجحافی در حقوق مردم صورت گیرد رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امنیت در کشور رکنی تأثیرگذار در همه عرصه‌ها است گفت: فقط داشتن امنیت کافی نیست بلکه باید به احساس امنیت در بین مردم نیز توجه ویژه‌ای داشت.به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت ا... آملی لاریجانی در نوزدهمین همایش سراسری فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به ضرورت تأمین امنیت در جامعه اظهارکرد: برقراری امنیت در یک جامعه تأثیرات بزرگی در زندگی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و وضعیت روحی مردم دارد. این که بدانیم نیروی انتظامی و قوای مسلح مشکلات را رصد می‌کنند و احساس امنیت وجود دارد در کنار امنیت واقعی قابل توجه است.
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اهمیت امنیت در کشور گفت: امنیت در کشور تابع عوامل متعددی است و تمام نیروهای مسلح و حتی قوه قضاییه و وزارت اطلاعات در تأمین امنیت دخیل هستند اما نیروی انتظامی وظیفه مهمتری را برعهده دارد که خوشبختانه در این زمینه تعامل خوبی با قوه قضاییه دارد.
رئیس دستگاه قضا با بیان این که امروز سطح بالایی از تعامل را بین نیروی انتظامی و قوه قضاییه می‌بینیم و اثر آن را در جامعه شاهدیم بیان کرد: هر گاه این تعامل خوب باشد امنیت اجتماعی بالا می‌رود و هر گاه در این خصوص کوتاهی شود مشکلات ظاهر می‌شود.
آیت ا... لاریجانی خطاب به فرماندهان نیروی انتظامی استمرار اقدامات فعلی و جدی گرفتن امنیت اجتماعی را خواستار شد و افزود: برخورد با اشرار، سارقان مسلح و زورگیران را رها نکنید. اینگونه هم نباشد که بصورت موقتی کار شود و پس از مدتی رها شود چرا که مردم از نظام انتظار برقراری امنیت را دارند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به بحث پیشگیری از وقوع جرم گفت: مسئله پیشگیری از جرم امروزه در دنیا مسئله‌ای اساسی است و میزان زیاد پرونده‌های قضایی نیز نشان می‌دهد که باید به آن یک نگاه راهبردی داشته باشیم؛ البته ما معاونت مربوطه را در قوه قضاییه تشکیل دادیم، هر چند در ابتدای راه هستیم.
رئیس دستگاه قضا پیشگیری از وقوع جرم را از دیگر وظایف نیروی انتظامی دانست و تأکید کرد: پیشگیری از جرم فراتر از تعقیب مجرمانی است که به عهده نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی است.
آیت ا... آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه باید امنیت همراه با عدالت باشد گفت: امنیت را باید با عدالت همزمان جلو ببریم و نباید برای تأمین امنیت اجحافی در حقوق مردم صورت گیرد، حکومت‌هایی بودند که به بهانه تأمین امنیت، آزادی مردم را سلب کردند اما در نظام جمهوری اسلامی بنابر این است که امنیت را مطابق با ارزش‌های اسلامی و الهی جلو ببریم.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به هجمه‌های غربی‌ها در مسئله حقوق بشر بیان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری تأکید کردند ما نباید کاری به دیگران داشته باشیم که چه چیزی می‌خواهند برای ما طراحی کنند، بحث‌های ما با آنها مبنایی است، مثلاً می‌گویند قاچاقچیان را اعدام نکنید، در حالیکه سربازان ما در مرزها برای مقابله با مواد مخدر شهید می‌شوند اما آنها به جای تقدیر این حرف‌های فریبنده را می‌زنند.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به اعلامیه جهانی حقوق بشر گفت: مقدمه اعلامیه حقوق بشر درخصوص کرامت انسانی سخن می‌گوید، اما این کرامت را آیا باید آنها معرفی کنند. کسانی که این اعلامیه را نوشتند چه کسانی بودند و بر چه اساسی حق و کرامت انسانی را معرفی کرده‌اند، آیا کرامت انسانی این است که هم جنس بازان با هم ازدواج کنند، یا اینکه انسان را خالق انسان می‌دانند در حالیکه از دیدگاه ما انسان واقعی را قرآن به ما معرفی می‌کند.
رئیس قوه قضاییه در پایان با تأکید بر اینکه باید برای نجات کشور و فرزندانمان نگاه قرآنی و توحیدی به کارها داشته باشیم افزود: اساس تعالی ما تعالی انبیای الهی است و اگر بخواهیم یک امنیت پایدار داشته باشیم باید نوع نگاهمان، قرآنی باشد، چرا که تمام عوامل هستی به نگاه قرآنی وابسته است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما