منوي اصلي
منوي اصلي
پيوندهاي مهم
پيوندهاي مهم
رهنمودهای ریاست قوه قضائیه
رييس قوه قضاييه: همت مضاعف و كار مضاعف ضامن پيشرفت كشور است
رييس قوه قضاييه با اشاره به نامگذاري سال جديد از سوي مقام معظم رهبري گفت: درك هدف از نامگذاري امسال به نام همت مضاعف و كار مضاعف از سوي دستگاه‌ها و به ويژه دستگاه قضايي و توصيه‌هاي نهفته در اين هدف، تضمين‌كننده پيشرفت كشور خواهد بود.
به گزارش اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه، آيت الله آملي لاريجاني در اولين جلسه مسئولان عالي قضايي كشور در سال جديد ضمن تبريك سال نو با اشاره به پيام نوروزي مقام معظم رهبري افزود: دستگاه قضايي يكي از مراكز اصلي و مهم خدمت به مردم است كه بايد ملجا و پناه مظلومان باشد و اميدواريم با درك صحيح و امتثال توصيه‌هاي ديني و انساني مقام معظم رهبري ،سالي پربركت داشته باشيم.
رييس قوه قضاييه با اشاره به گذشت سريع فرصت ها، خدمت رساني به مردم و رفع حوايج آنان را از مهم‌ترين عبادات دانست و اظهار داشت: خوشبختانه قضات و كاركنان دستگاه قضايي در ايام تعطيلات نوروزي با تشكيل واحدهاي كشيك در سراسر كشور خدمات موثر و قابل تقديري ارايه دادند و اميدواريم خدمت رساني به مراجعان در سال جديد نيز با كمال جديت دنبال شود.
آيت اله آملي لاريجاني، قوه قضاييه را نهاد مسئول براي احقاق حق مظلومان دانست و افزود: بايد در جهت رفع مشكلات حقوقي و قضايي مردم همواره تلاش مضاعف نماييم تا بتوانيم گره از كار مردم در پيچ و خم مراحل دادرسي بگشاييم كه اين مهم ضمن اين كه وظيفه‌اي خطير است حتما ارزش والاي ديني، اخلاقي و انساني نيز دارد.
رييس قوه قضاييه با توجه به اتمام مهلت اجراي آزمايشي قانون آيين دادرسي كيفري در سال ‪ ۱۳۸۸اظهار داشت: به لحاظ مشكلات قانوني كه مراجع قضايي در سال جديد با فقدان قانون آيين دادرسي كيفري مواجه بودند و مجلس شوراي اسلامي نيز لايحه جديد قانون آيين دادرسي كيفري را به تصويب نرسانده بود، با كسب دستور ولايي از مقام معظم رهبري، آيين دادرسي كيفري براساس قانون سابق تا ابلاغ ثانوي تمديد شده است.
مسئولان عالي قضايي در ادامه جلسه كه تعدادي از قضات برجسته ديوان عالي كشور نيز حضور داشتند به بحث و بررسي پيرامون نحوه نظارت ديوان عالي كشور بر اجراي صحيح قوانين در محاكم پرداختند.
آيت الله آملي لاريجاني با تاكيد بر اين وظيفه خطير ديوان عالي كشور اظهار داشت: نظارت بر اجراي صحيح قوانين در محاكم بر عهده ديوان عالي كشور است و اين وظيفه صرفا منحصر به نقض و يا ابرام احكام دادگاه‌ها نبوده و امري مطلق است كه بايد بررسي و اجرايي و عملياتي شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما